Kuvaus
SUPERSULA JÄÄNSULATUSAINE – 50°C
Kemeko Supersula jäänsulatusrae – 50 °C on erittäin tehokas lumen ja jään sulattaja. Tuote on olomuodoltaan helmiäismäinen rae, joka joutuessaan kosketuksiin lumen ja jään kanssa, muodostaa kemiallisen rektion (tuottaa lämpöä) ja toimii pitkään. Toimii jopa – 50 °Celsius lämpötilaan asti. Estää tehokkaasti jään tuomaa liukkauden vaaraa. Tuote ei sisällä suolaa eikä ureaa. Jäänsulatusaineen ja veden seoksen pH. on 7 (neutraali). Tuote ei vahingoita pohjavesiä. Turvallinen ja nopea jäänsulatusaine.
JÄÄNSULATUSAINE KÄYTTÖKOHTEET:
Ajoluiskat, jalkakäytävät, lastaussillat, ovien edustat, sadevesikaivojen kannet, rännit, portaat, jne.
KÄYTTÖOHJE:
- Jäänsulatusrakeita levitetään tasaisesti käsiteltävälle alueelle.Ainetta annostellaan tarpeen mukaan: pieni määrä karhentaa pintaa ja sulattaa ohuen jään. Suurempi määrä porautuu jään läpi ja irrottaa jääkerroksen.
- Hetken kuluttua osittain sulanut ja irronnut lumi ja jää on helppo poistaa.
- Voidaan käyttää myös ennaltaehkäisevästi estämään “mustaa jäätä” levittämällä pieni määrä ainetta alueelle ennen lumentuloa/pakastumista.
- HUOM! Sulje muovipakkauksen kansi huolellisesti käytön jälkeen.
OMINAISUUDET:
- Käyttö: Lumen ja jään sulattaja, tarpeenmukaan 5-125g/m2
- Olomuoto: Rae, väritön, hajuton
- Sisältää puhdasta 96 %:sta kalsiumkloridia
- Pakkauskoko: 15 litraa
- PH 7 (neutraali)
- Valmistettu Suomessa
Valmistaja: Kemeko
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.